Kasy fiskalne dla prawników

Kasy fiskalne dla prawników

W zawiązku ze zmianami przepisów dotyczących zwolnień z obowiązku stosowania urządzeń rejestrujących od 1 stycznia 2015 r., poszerzy się katalog czynności wyłączonych ze wszelkich zwolnień. Między innymi bezwzględny obowiązek stosowania kas fiskalnych obejmie usługi prawne – z wyjątkiem usług notariuszy w zakresie objętym wpisem do repertorium A i P.

Kasa fiskalna dla prawnika będzie obowiązkowa w 2015 roku – warto więc już teraz rozejrzeć się za odpowiednim urządzeniem. Czekanie do ostatniej chwili nie jest dobrym pomysłem, ponieważ naprawdę spora grupa podatników będzie musiała do 1 marca 2015 r. zainstalować kasy fiskalne (m.in. wszyscy fryzjerzy, lekarze, mechanicy, a także osoby świadczące usługi kosmetyczne i gastronomiczne). Może się okazać, że podobnie jak to było w 2013 roku, zabraknie najtańszych i najbardziej funkcjonalnych kas – takich, które znakomicie trafiają w potrzeby prawników.

Jak wybrać kasę fiskalną dla prawnika? Nie warto kupować najtańszego urządzenia. Bardzo tanie kasy fiskalne – takie, których cena nie przekracza 900 zł – najczęściej są awaryjne, ciężkie w obsłudze, nie mają elektronicznej kopii paragonu i odpowiednio dużej bazy towarowej. Prawnikom rekomendujemy wysokiej jakości kasy fiskalne z elektroniczną kopią paragonu – w cenie od 1.200 zł.

Kasa fiskalna u prawnika powinna przede wszystkim trafiać w potrzeby danej osoby lub danej kancelarii. Jeśli prawnik będzie podróżował ze swoją kasą – np. na spotkania z klientami poza kancelarią, do sądu itd. – warto wybrać urządzenie mobilne – małe i lekkie, z wydajnym akumulatorem. Taką kasę fiskalną prawnik może spokojnie przenosić w teczce, a nawet w kieszeni. Jeśli jednak urządzenie fiskalne pracuje wyłącznie w kancelarii prawnej, sprawdzi się mała, stacjonarna kasa.

W niektórych kancelariach prawnych do obsługi sprzedaży wykorzystuje się specjalne programy komputerowe. W takim przypadku najlepsza okaże się drukarka fiskalna – pracuje ona za pośrednictwem takiego programu, co znacznie usprawnia wiele procesów i daje prawnikowi ogromne możliwości.

Zanim więc prawnik wybierze kasę fiskalną, powinien odpowiedzieć sobie na pytania: W jaki sposób będę użytkował urządzenie fiskalne? Ile różnych nazw usług zamierzam zaprogramować w pamięci fiskalnej? Ile paragonów będę wystawiać? Itp.

 

Polecamy kilka sprawdzonych kas i drukarek fiskalnych dla prawników, wszystkie zostały wyposażone w moduł elektronicznej kopii paragonu:

 

Kasa fiskalna Novitus Nano E

kasa dla prawnika Warszawa

Znamiennie, iż ta kasa fiskalna dla prawników początkowo funkcjonowała pod nazwą Nano E Lex – w ten sposób producent chciał podkreślić, jak bardzo praktyczne urządzenie to okazuje się w pracy prawnika. Jest mała i lekka – zmieści się w torbie prawnika – co czyni ją kasą znakomitą do pracy mobilnej. Wytrzymały akumulator pozwala na całodzienną pracę bez konieczności ładowania. Ergonomiczna w użyciu i prosta w obsłudze, Nano E to jedna z najbardziej cenionych kas fiskalnych dla prawników.

 

 

Kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ

mała kasa fiskalna dla fryzjerki

Ta najmniejsza kasa fiskalna na rynku zmieści się w teczce, a nawet w kieszeni prawnika! Wydajny akumulator pozwala na wydruk aż 50.000 wierszy paragonu bez ładowania. Jak wszystkie urządzenia marki Posnet, Mobile HS EJ jest niezwykle intuicyjna w obsłudze. Ma całkiem sporą bazę towarową i szybki mechanizm drukujący. Kasa fiskalna Mobile HS EJ znakomicie sprawdza się w pracy każdego prawnika.

 

 

Kasa fiskalna Elzab K10

kasa fiskalna dla prawnika Warszawa

Nowość na rynku kas fiskalnych – urządzenie z dotykowym panelem operatora. Wielu prawników ceni ją za nowoczesny design i prestiż, jaki daje posiadanie kasy z panelem dotykowym. Mała, lekka, z wydajnym akumulatorem, została dodatkowo wyposażona w wygodną odpinaną smycz – dzięki niej prawnik może nosić urządzenia na szyi i mieć dwie ręce wolne! Do wyboru mamy aż 4 warianty kolorystyczne do wyboru.

 

 

Kasa fiskalna Innova Presto

kasa do zakładu fryzjerskiego warszawa

To kasa fiskalna dla kancelarii prawnych – mała, lecz posiadająca wszystkie funkcje stacjonarnej kasy fiskalnej. Nieco futurystyczny wygląd przyciąga wzrok. Czytelny wyświetlacz pozwala klientowi na bieżąco śledzić, jakie usługi są ewidencjonowane na kasie. Innova Presto w razie potrzeby może stać się kasą przenośną – wszystko dzięki wytrzymałemu akumulatorowi. Dodatkowo jest też prosta w obsłudze i ma aż 5 pośrednich i 35 bezpośrednich klawiszy skrótu.

 

 

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

drukarka fiskalna dla prawnika Warszawa

Jeśli poszukujesz małej drukarki fiskalnej do współpracy z programem komputerowym, nie znajdziesz nic mniejszego. Drukarka fiskalna dla prawników Temo HS EJ to najmniejsze tego typu urządzenie na rynku, a przy tym niezwykle funkcjonalne. Zostało wyposażone w ogromną bazę towarową, wydajny akumulator i szybki mechanizm drukujący. Możesz ją zabrać gdziekolwiek chcesz!

Umiejętności

Opublikowano w dniu

10 października 2014

Prześlij komentarz