Lekarze, którzy świadczą usługi opieki medycznej bezpośrednio na rzecz pacjentów będących osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej lub rolnikami ryczałtowymi, w 2015 roku będą musieli obowiązkowo zainstalować kasy fiskalne w swoich gabinetach. Wynika to ze zmian przepisów: Od 1 stycznia 2015 r. usługi opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów znajdą się w katalogu czynności wyłączonych ze wszelkich zwolnień z kas fiskalnych.

Odpowiednie dopasowanie kasy fiskalnej do potrzeb lekarza jest bardzo istotne – to jeden z najważniejszych kroków w procesie wprowadzania urządzenia w gabinecie lekarskim. Jaka kasa fiskalna w gabinecie lekarskim sprawdzi się najlepiej? Aby wybrać odpowiednie urządzenie, warto przeanalizować specyfikę własnej działalności.

Czy lekarz podróżuje ze swoją kasą, czy raczej świadczy usługi w jednym gabinecie? W tym pierwszym przypadku potrzebna mu będzie mała i lekka kasa fiskalna mobilna, z wytrzymałym akumulatorem. Można ją swobodnie przenosić w torbie, a nawet w kieszeni. Natomiast w przychodniach i pojedynczych prywatnych gabinetach najlepsze okazują się kasy stacjonarne.

Jeśli do zarządzania świadczonymi usługami w gabinecie lekarskim lub w przychodni używa się specjalnego programu komputerowego, najlepszym wyborem okaże się drukarka fiskalna.

 

Prezentujemy kilka sprawdzonych modeli kas i drukarek fiskalnych dla lekarzy. Wszystkie zostały wyposażone w elektroniczną kopię paragonu:

Novitus Nano E

Niewielka, lekka i mobilna kasa fiskalna Novitus Nano E to urządzenie cenione przez lekarzy wszystkich specjalności. Dzięki wydajnemu akumulatorowi można podróżować z nią cały dzień bez ładowania – jeździć do różnych gabinetów i do domów pacjentów. Ergonomiczna w użyciu, prosta w obsłudze, funkcjonalna – taka właśnie jest kasa dla lekarzy Novitus Nano E.

Posnet Mobile HS EJ

Oto najmniejsza kasa fiskalna na rynku – doskonale sprawdza się w pracy lekarza, który podróżuje między różnymi gabinetami lub do domów pacjentów. Mieści się w torbie lekarskiej, a nawet w kieszeni! Ma sporą bazę towarową, aż 40-znakową nazwę usługi bądź towaru, szybki mechanizm drukujący i wydajny akumulator. To świetna kasa fiskalna dla każdego lekarza!