Małe kasy fiskalne – jaką wybrać?

 

Kasy fiskalne stanowią obecnie obowiązkowy element wyposażenia wielu firm. Przepisy mówią jasno – świadczenie niemal każdego rodzaju usług lub sprzedaż towarów na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych wymaga posiadania kasy fiskalnej, jeśli obrót roczny z tej sprzedaży przekroczy 20 000 zł. Co więcej, wykonywanie niektórych czynności pozbawia podatnika prawa do korzystania z jakichkolwiek zwolnień. To z kolei oznacza, że kasy fiskalne muszą się znajdować nie tylko w sklepach spożywczych, restauracjach, foodtruckach czy sklepach z elektroniką lub ciuchami, lecz także w gabinetach lekarskich, salonach fryzjerskich czy nawet w taksówkach.

Więcej o zwolnieniach z kas w latach 2015-2016 czytaj tutaj

 

Małe kasy fiskalne – alternatywa dla wielu przedsiębiorców

W wielu z wymienionych wyżej miejsc najlepszym rozwiązaniem będzie zakup niewielkiej, prostej w obsłudze kasy fiskalnej. Takie urządzenie idealnie sprawdzi się w taksówce, budce z jedzeniem, w gabinecie lekarskim oraz w wielu innych miejscach, w których sprzedaje się tylko kilka lub kilkanaście różnych produktów. Jakie małe kasy fiskalne są godne polecenia?

 

Ranking małych kas fiskalnych

Z miesiąca na miesiąc pojawiają się na rynku nowi przedsiębiorcy, którzy będą musieli zaopatrzyć się w takie urządzenia. Niniejszy, sporządzony przez użytkowników kas ranking z pewnością pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.

 

Najpopularniejsze marki

Rynek kas fiskalnych podzielony jest w dużej mierze między trzech największych producentów: Novitus, Elzab i Posnet. Razem kontrolują ponad 75% rynku. Pozostałe niespełna 25% należy do mniejszych producentów, wśród których największy udział ma firma Farex.

 

Czym się kierować przy wyborze kasy fiskalnej?

Najważniejsza powinna być prostota obsługi i niezawodność. Kasa, która się psuje nie tylko naraża nas na koszty związane z naprawami, ale też na straty związane z brakiem możliwości sprzedaży produktów czy usług.

W rankingu najlepszych kas fiskalnych, który został stworzony przez najbardziej wiarygodne źródło – czyli użytkowników. Na pierwszych dwóch miejscach znalazły się kasy marki Novitus – konkretniej Novitus Deon E oraz Novitus Nano E. Miejsce trzecie należy do niedużej kasy Farex Bursztyn.