Program sprzedażowy Subiekt nexo to program do rozliczania sprzedaży, stanowiący część rozszerzonego pakietu oprogramowania, dostępnego jako InsERT nexo. Program Subiekt umożliwia obsługę sprzedaży oraz usprawnia zarządzanie gospodarką magazynową.


Program obsługuje różne rodzaje dokumentów handlowych, posiada również zaawansowany system obsługi zamówień. W części finansowej program pozwala na kompleksową obsługę dokumentacji kasowe, w tym rozliczanie operacji kasowych, również z odłożonym skutkiem, i generowanie raportów kasowych. Usprawnia również obsługę rachunków bankowych. W części odpowiedzialnej za dokonywanie rozrachunków ewidencjonowane są działania windykacyjne. Zaletą programu jest rozbudowana kartoteka, która pozwala na prowadzenie zaawansowanej ewidencji w zakresie asortymentu, klientów (moduł pozwalający na zarządzanie relacjami z klientami), instytucji zewnętrznych czy pracowników.

Subiekt umożliwia wystawianie dokumentów handlowych (faktury) do różnego rodzaju dokumentów magazynowych. Jego atutem jest także dokonywanie rozrachunków i rozliczeń wielowalutowych z możliwością generowania wezwań do zapłaty. Program współpracuje z urządzeniami zewnętrznymi (kasy fiskalne, wagi fiskalne, czytniki kodów).